Συμμετοχή του Γυμνασίου Σαρωνίδας στο 1ο Μαθητικό Θεατρικό Φεστιβάλ

Την Παρασκευή 5-4-2024 το σχολείο μας συμμετείχε στο 1ο Μαθητικό Θεατρικό Φεστιβάλ που διοργάνωσε το 2ο Γυμνάσιο Καλυβίων στο Αμφιθέατρο του Δ΄ήμου Σαρωνικού στα Καλύβια. Το σχολείο μας μαζί με άλλα έξι σχολεία της Ανατολικής Αττικής συμμετείχε με ένα σπονδυλωτό έργο από σκηνές του ελληνικού κινηματογράφου με τον τίτλο: “Σαν παλιό σινεμά”. Υπεύθυνη της θεατρικής ομάδας είναι η εκπαιδευτικός Έλενα Ρουμπιέ σε συνεργασία με την εκπαιδευτικό Αθηνά Γατσιού και την κ. Λένα Αλκαίου. Για να παρακολουθήσετε την παράσταση της θεατρικής μας ομάδας, πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Τα ονόματα των μαθητών που απαρτίζουν τη θεατρική ομάδα: από την Α’ τάξη: Μανόλης Γρηγοράκης, Μαρίνα Θαλασσέλη, Ασπασία Κοντοθανάση, Λέκας Παναγιώτης, Σπύρος Λυγνός, Χρυσ΄άνθη Μαχαίρα, Χριστίνα Μιχαηλίδου, Δανάη Μπαζιαλέκου, Νικόλας Μπίκης, Αναστασία Μπούκη, Βασιλεία Μπούκη, Μαρία Μπρεσκάν και από τη Γ’ τάξη οι μαθητές: Δημήτρης Χάιδος και Ιάσονας Χαριτωνίδης.

Θερμά συγχαρητήρια στη θεατρική μας ομάδα για την αξιέπαινη προσπάθειά της!

Αφήστε ένα σχόλιο